سامانۀ تشخیص چهرۀ پایش چگونه به مدیریت و تأمین امنیت بانک شما کمک می‌کند؟

مدیران ارشد بانک‌ها برای مدیریت و تأمین امنیت بانک خود دو چالش بزرگ دارند؛ نخست حفاظت از سرمایه‌های بانک؛ دوم تکریم ارباب رجوع. مدیران برای رفع این چالش‌ها تمام نیرو و تلاش خود را به کار می‌گیرند. در راستای مورد اول لیستی از سارقان سابقه‌دار را با همکاری نهادهای انتظامی و امنیتی تهیه و تدوین می‌کنند و در اختیار شعبات سراسر کشور قرار می‌دهند تا به وسیلۀ آن مجرمان در بدو ورود به بانک شناسایی شوند و از آسیب‌رسانی به سرمایه‌های بانک جلوگیری شود. اما در عمل به علت حجیم بودن لیست افراد سابقه‌دار شناسایی این افراد برای کارمندان بانک مقدور نیست. در راستای مورد دوم نیز تدابیر بسیاری به کار می‌گیرند لیکن در بیشتر مواقع، تا زمانی که کارمندان بانک اطلاعات و جزئیات حساب مشتریان را در سیستم‌های خود نبینند، شناسایی مشتریان VIP ممکن نیست. سؤالی که اینجا مطرح می‌شود این است که دوربین‌های مداربسته چه نقشی در حلّ این گونه معضلات بانک‌ها دارند؟

امروزه دوربین‌های مداربسته در تمامی بانک‌ها دیده می‌شوند. تصاویر دریافتی این دوربین‌های پرشمار به اتاق مانیتورینگ ارسال می‌شوند، یا بر روی نمایشگرهای رایانه‌های بخش مدیریت و حراست به نمایش درمی‌آیند و پس از مدتی(۲۰ الی۳۰ روز) برای ضبط تصاویر جدید حذف می‌شوند. مدیران بانک‌ها، مسئولان اتاق مانیتورینگ و حراست تلاش می‌کنند که به وسیلۀ دوربین‌های مداربسته امنیت بانک‌ها را تأمین کنند، ولی چطور ممکن است که نیروی انسانی بتواند در یک لحظه به همۀ تصاویر دوربین‌های مداربسته اشراف داشته باشد؟ چطور ممکن است که پس از مدتی خیره شدن به تصاویر دوربین‌های مداربسته احساس ملال و دلزدگی نکند و نسبت به همۀ وقایع جاری حساسیت نشان دهد؟ چطور ممکن است که خسته و کم‌دقت نشود و در لحظه تمامی افراد در حال عبور و مرور را شناسایی کند و متناسب جایگاهشان به آن‌ها احترام بگذارد؟ تیم ما در شرکت نما پایش سازان برای همۀ سؤالات گفته شده و نیازهای دیگر بخش مدیریت و حراست بانک، راهکاری مطمئن، هوشمند، مکانیزه، ۲۴ ساعته، آینده‌نگر و یکپارچه را به شما پیشنهاد می‌دهد. پیشنهاد ما سامانۀ تشخیص چهرۀ پایش است که با قابلیت‌های فراوان، نیازهای امنیتی، نظارتی و آماری بانک شما را تأمین می‌نماید و ظرفیت‌های نادیده و بالقوۀ دوربین‌های مداربسته را به فعلیت می‌رساند و با خدمات لوکس خود رضایت مشتریان VIP را از بانک شما به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد. در راستای حلّ معضلات اشاره شده، با سامانۀ تشخیص چهرۀ پایش می‌توانید بر تردد افراد در محیط بانک هوشمندانه و مکانیزه نظارت و مدیریت کنید.

 

ویژگی‌ها و راهکارهای سامانۀ پایش

– با سامانۀ پایش می‌توانید به صورت مکانیزه و هوشمند از ورود سارقان سابقه‌دار به محیط بانک آگاه شوید و در صورت نیاز، بدون دخالت نیروی انسانی از داخل شدن او به بانک جلوگیری کنید.

– در صورت دیده شدن فرد تحت نظر با این سامانه می‌توانید مسیرهای تردد او را ردیابی کنید و از موقعیت او در لحظه مطلع شوید.

– با سامانۀ پایش می‌توانید به راحتی و با سرعت و دقت فراوان افراد مورد نظر خود را جستجوی تصویری نمایید و بدون بازبینی زمان‌بر تمامی تصاویر، گزارش کاملی از وضعیت تردد این اشخاص را در گذشته و حال به دست آورید.

– سامانۀ پایش با اتوماتیک کردن درب‌ها از ورود افراد متفرقه به اماکن حساس بانک جلوگیری می‌نماید و با تعریف محدودیت دسترسی افراد، از تردد غیرلازم افراد ممانعت می‌کند.

– این سامانه با سیستم تشخیص چند مرحله‌ای خود می‌تواند در کنار تشخیص چهره از دیگر امکانات تشخیص هویت استفاده کند.

– با سامانۀ پایش می‌توانید مشتریان VIP بانک خود را در بدو ورود شناسایی نمایید و خدمات فراوانی را در جهت تکریم ارباب رجوع ارائه فرمایید.

– این سامانه با نظارت فراگیر خود آمارهای متنوعی از جمله میزان توقف کارکنان در بخش‌های مربوطه، آمار مراجعان به تفکیک سن و جنسیت را به شما ارائه می‌دهد.

– با سامانۀ پایش می‌توانید به راحتی آمارهای حضور و میزان توقف مراجعان را به دست آورید و به بانک شما در مدیریت ساعات پرتردد کمک می‌نماید.

– از طریق این سامانه به تماس مستقیم با مراجعان نیازی نیست و شأن مدیران، کارمندان و مشتریان ویژه حفظ می‌شود.

– با سامانۀ پایش می‌توانید در هزینه‌های نیروی انسانی خود صرفه‌جویی نمایید و بازدهی دوربین‌های مداربسته و نیروی انسانی حراست بانک را به میزان فراوانی افزایش دهید.

– این سامانه قابلیت انطباق‌پذیری با تعداد نامحدود دوربین مداربسته در انواع گوناگون را دارد و می تواند با طیف گسترده‌ای از امکانات (شامل سیستم کنترل فراگیر، آلارم‌دهی هوشمند، اتصال به درب‌ها و انواع راهبندها، اتصال به ماژول سخنگو، اتصال به نمایشگرها، قابلیت ارسال پیامک و غیره) مجهز شود.

–  سامانۀ پایش می‌تواند بر روی بسیاری از کامپیوترهای امروزی اجرا شود و نیازی به دستگاه‌های کامپیوتری و خاص دیتابیس‌های پرهزینه و یا دوربین‌های گران قیمت ندارد.

– با سامانۀ پایش می‌توانید هزینه و حجم ذخیره‌سازی خود را به شکل باورنکردنی کاهش دهید و برای دوره‌های طولانی‌تری تصاویر خود را آرشیو کنید و از اطلاعات ذخیره شده برای تأمین امنیت آیندۀ دانشگاه خود استفاده کنید.

– سامانۀ هوشمند پایش با سرعت و دقت فراوان تمامی ترددها را ثبت می‌کند و به همۀ آنچه محیط امن بانک شما را تهدید می‌کند، واکنش نشان می‌دهد.

– با این سامانه شما می توانید از تأمین امنیت سرمایه‌های بانک خود مطمئن باشید.