سامانۀ تشخیص چهرۀ پایش چگونه به مدیریت و تأمین امنیت مجتمع‌های صنعتی شما کمک می‌کند؟

مدیران ارشد مجتمع‌های صنعتی برای مدیریت و تأمین امنیت محیط کار خود چند چالش اساسی دارند؛ از جمله: حفاظت از تجهیزات و سرمایه‌های مجموعه؛ مدیریت منابع انسانی؛ تکریم ارباب رجوع و … . در راستای رفع این چالش‌ها بر درب‌ها و ترددهای داخل مجموعه نظارت شبانه‌روزی می‌نمایند و به وسیلۀ اثر انگشت و کارت شناسایی بر ورود و خروج کارکنان و مهمانان مدیریت می‌کنند. همچنین لیستی از افراد معلوم‌الحال و سارقان سابقه‌دار را با همکاری نهادهای انتظامی و امنیتی تهیه و تدوین می‌کنند و در اختیار نیروهای حراست خود قرار می‌دهند تا به وسیلۀ آن مجرمان در بدو ورود به مجموعه شناسایی شوند و از آسیب‌رسانی آ‌ن‌ها جلوگیری شود؛ اما در عمل به علت ترددهای فراوان، کنترل و نظارت بر تمامی کارکنان، کارگران و تجهیزات به راحتی مقدور نیست و شناسایی مدیران و مهمانان VIP با سرعت و دقت فراوان ممکن نیست. سؤالی که اینجا مطرح می‌شود این است که دوربین‌های مداربسته چه نقشی در حلّ این گونه معضلات مجتمع‌های صنعتی دارند؟

امروزه دوربین‌های مداربسته در تمامی مجموعه‌های صنعتی‌ دیده می‌شوند. تصاویر دریافتی این دوربین‌های پرشمار به اتاق مانیتورینگ ارسال می‌شوند، یا بر روی نمایشگرهای رایانه‌های بخش مدیریت و حراست به نمایش درمی‌آیند و پس از مدتی (۲۰ الی ۳۰ روز) برای ضبط تصاویر جدید حذف می‌شوند. مدیران مجتمع‌های صنعتی، مسئولان اتاق مانیتورینگ و حراست تلاش می‌کنند که به وسیلۀ دوربین‌های مداربسته امنیت مجموعه را تأمین کنند، ولی مگر ممکن است که نیروی انسانی بتواند در یک لحظه به همۀ تصاویر دوربین‌های مداربسته اشراف داشته باشد؟ مگر ممکن است که پس از مدتی خیره شدن به تصاویر دوربین‌های مداربسته احساس ملال و دلزدگی نکند و نسبت به همۀ وقایع جاری از جمله ورود و خروج کارکنان و کارگران در ساعات کاری حساسیت نشان دهد؟ مگر ممکن است که خسته و کم‌دقت نشود و در لحظه تمامی افراد در حال عبور و مرور را شناسایی کند و متناسب جایگاهشان به آن‌ها احترام بگذارد؟ تیم ما در شرکت نما پایش سازان برای همۀ سؤالات گفته شده و نیازهای دیگر بخش مدیریت و حراست مجموعۀ شما، راهکاری مطمئن، هوشمند، مکانیزه، ۲۴ ساعته، آینده‌نگر و یکپارچه را به شما پیشنهاد می‌دهد. پیشنهاد ما سامانۀ تشخیص چهرۀ پایش است که با قابلیت‌های فراوان، نیازهای امنیتی، نظارتی و آماری مجموعه‌های صنعتی شما را تأمین می‌نماید و ظرفیت‌های نادیده و بالقوۀ دوربین‌های مداربسته را به فعلیت می‌رساند و با خدمات لوکس خود رضایت مشتریان VIP را از مجموعه‌ تحت امر شما به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد. در راستای حلّ معضلات اشاره شده، با سامانۀ تشخیص چهرۀ پایش می‌توانید بر تردد افراد در محیط مجموعه‌های صنعتی هوشمندانه و مکانیزه نظارت و مدیریت کنید.

 

ویژگی‌ها و راهکارهای سامانۀ پایش

– با سامانۀ پایش می‌توانید به‌صورت مکانیزه و هوشمند از ورود و خروج کارکنان، کارگران و افراد لیست سیاه به محیط مجموعۀ خود آگاه شوید و در صورت نیاز، بدون دخالت نیروی انسانی و به شکل نامحسوس ساعات دقیق ورود و خروج کارکنان و کارگران خود را استعلام نمایید و از داخل شدن افراد معلوم‌الحال به مجموعه جلوگیری فرمایید.

– در صورت دیده شدن فرد تحت نظر با این سامانه می‌توانید مسیرهای تردد او را ردیابی کنید و از موقعیت او در لحظه مطلع شوید.

– با سامانۀ پایش می‌توانید به‌راحتی و با سرعت و دقت فراوان افراد موردنظر خود را جستجوی تصویری نمایید و بدون بازبینی زمان‌بر تمامی تصاویر، گزارش کاملی از وضعیت تردد این اشخاص را در گذشته و حال به دست آورید.

– از طریق سامانۀ پایش می‌توانید با اتوماتیک کردن درب‌ها از ورود افراد متفرقه به اماکن حساس مجموعه جلوگیری ‌نمایید و با تعریف محدودیت دسترسی افراد، از تردد غیر لازم افراد ممانعت فرمایید.

– این سامانه با سیستم تشخیص چندمرحله‌ای خود می‌تواند در کنار تشخیص چهره از دیگر امکانات تشخیص هویت استفاده کند.

– با سامانۀ پایش می‌توانید مشتریان VIP مجموعۀ خود را در بدو ورود شناسایی و بدون دخالت نیروی انسانی خوش‌آمد گویی ویژه‌ای را تقدیم آن‌ها فرمایید.

– این سامانه با نظارت فراگیر خود آمارهای متنوعی از جمله میزان توقف کارکنان در بخش‌های مربوطه، آمار مراجعان به تفکیک سن و جنسیت را به شما ارائه می‌دهد.

– با سامانۀ پایش می‌توانید به‌راحتی آمارهای تردد افراد در مجموعۀ خود را به دست آورید و به مجتمع صنعتی شما در مدیریت ساعات پرتردد کمک می‌نماید.

– از طریق این سامانه به تماس مستقیم با مراجعان نیازی نیست و شأن مدیران، کارمندان و مشتریان ویژه حفظ می‌شود.

– با سامانۀ پایش می‌توانید در هزینه‌های نیروی انسانی خود صرفه‌جویی نمایید و بازدهی دوربین‌های مداربسته و نیروی انسانی حراست مجموعه خود را به میزان فراوانی افزایش دهید.

– این سامانه قابلیت انطباق‌پذیری با تعداد نامحدود دوربین مداربسته در انواع گوناگون را دارد و می‌تواند با طیف گسترده‌ای از امکانات (شامل سیستم کنترل فراگیر، آلارم‌دهی هوشمند، اتصال به درب‌ها و انواع راهبندها، اتصال به ماژول سخنگو، اتصال به نمایشگرها، قابلیت ارسال پیامک و غیره) مجهز شود.

– سامانۀ پایش می‌تواند بر روی بسیاری از کامپیوترهای امروزی اجرا شود و نیازی به دستگاه‌های کامپیوتری و خاص دیتابیس‌های پرهزینه و یا دوربین‌های گران قیمت ندارد.

– با سامانۀ پایش می‌توانید هزینه و حجم ذخیره‌سازی خود را به شکل باورنکردنی کاهش دهید و برای دوره‌های طولانی‌تری تصاویر خود را آرشیو کنید و از اطلاعات ذخیره‌شده برای تأمین امنیت آیندۀ دانشگاه خود استفاده کنید.

– سامانۀ هوشمند پایش با سرعت و دقت فراوان تمامی ترددها را ثبت می‌کند و به همۀ آنچه محیط امن مجتمع صنعتی شما را تهدید می‌کند، واکنش نشان می‌دهد.

– با این سامانه شما می‌توانید از تأمین امنیت سرمایه‌های خود مطمئن باشید.