سامانۀ تشخیص چهرۀ پایش چگونه به مدیریت و تأمین امنیت مجتمع‌های تجاری-اداری کمک می‌کند؟

یکی از بزرگ‌ترین تهدیدات مجتمع‌های تجاری-اداری حضور قانون‌شکنان است. قانون‌شکنانی که به روش‌های گوناگون آسیب‌های جدی به این گونه مراکز وارد می‌آورند. یکی از مصادیق بارز آن، سرقت‌های خرد(Shoplifting) است که بنابر آمارهای موجود در سال‌های اخیر رشد چشمگیر و نگران‌کننده‌ای داشته است. بنابر آمارهای جهانی ۳۳% مردم سراسر دنیا، در طول عمر خود، حداقل یک بار مرتکب سرقت خرد شده‌اند. بر اساس گزارش ارگان Tyco Retail Solutions ضرر و زیان مراکز خرید بزرگ دنیا به علت سرقت‌های خرد، رقمی بالغ بر ۳۴ بیلیون دلار در سال ۲۰۱۷ م. بوده است. این وضعیت در کشور ایران به علت بحران اقتصادی فعلی (تورم، کاهش ارزش پول ملی، افزایش چندبرابری قیمت ارز، گرانی کالاها از جمله مواد غذایی حیاتی و افزایش نرخ بیکاری)، به تهدید بزرگی برای امنیت و تداوم پیشرفت اقتصادی مراکز خرید مبدل شده است. برای نمونه مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند اذعان می‌دارد که روزانه در حدود ۱% درآمد این مجموعه به سرقت می‌رود. این آمارهای تکان‌دهنده زنگ خطر را در کلان‌شهر تهران به صدا درآورده و شورای تأمین استان را در سال‌های گذشته مجبور به تشکیل جلسه کرده است.

راهکار عمدۀ مجتمع‌های تجاری-اداری برای مقابله با این تهدیدات نصب دوربین‌های مداربسته برای حراست و حفاظت از مجموعه است ولی مگر ممکن است که نیروی انسانی بتواند در یک لحظه به همۀ تصاویر دوربین‌های مداربسته اشراف داشته باشد؟ مگر ممکن است که پس از مدتی خیره شدن به تصاویر دوربین‌های مداربسته احساس ملال و دلزدگی نکند و نسبت به همۀ وقایع جاری حساسیت نشان دهد؟ مگر ممکن است که خسته و کم‌دقت نشود و در لحظه تمامی افراد لیست سیاه را در حال عبور و مرور شناسایی کند و به دیگران اطلاع دهد؟ مگر ممکن است به تمامی رفتارهای مشکوک سارقان اشراف داشته باشد؟ تیم ما در شرکت نما پایش سازان برای همۀ سؤالات گفته شده و نیازهای دیگر بخش مدیریت و حراست مجتمع‌های تجاری-اداری، راهکاری مطمئن، هوشمند، مکانیزه، ۲۴ ساعته، آینده‌نگر و یکپارچه را به شما پیشنهاد می‌دهد. پیشنهاد ما سامانۀ تشخیص چهرۀ پایش است که با قابلیت‌های فراوان، نیازهای امنیتی، نظارتی و آماری مجتمع‌های تجاری-اداری شما را تأمین می‌نماید و ظرفیت‌های نادیده و بالقوۀ دوربین‌های مداربسته را به فعلیت می‌رساند و با خدمات لوکس خود رضایت مشتریان VIP را از مجموعۀ شما به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد. در راستای حلّ معضلات اشاره شده، با سامانۀ تشخیص چهرۀ پایش می‌توانید بر تردد افراد در تمامی محیط هوشمندانه و مکانیزه نظارت و مدیریت کنید.

 

ویژگی‌ها و راهکارهای سامانۀ پایش

– با سامانۀ پایش می‌توانید به صورت مکانیزه و هوشمند از ورود افراد لیست سیاه (سارقان سابقه‌دار) به مجتمع‌های تجاری-اداری خود آگاه شوید و در صورت نیاز، بدون دخالت نیروی انسانی از داخل شدن آن‌ها به مجموعۀ خود جلوگیری فرمایید.

– در صورت دیده شدن فرد تحت نظر با این سامانه می‌توانید مسیرهای تردد او را ردیابی کنید و از موقعیت او در لحظه مطلع شوید.

– با سامانۀ پایش می‌توانید به راحتی و با سرعت و دقت فراوان افراد مورد نظر خود را جستجوی تصویری نمایید و بدون بازبینی زمان‌بر تمامی تصاویر، گزارش کاملی از وضعیت تردد این اشخاص را در گذشته و حال به دست آورید.

– سامانۀ پایش با اتوماتیک کردن درب‌ها از ورود افراد متفرقه به اماکن حساس مجتمع‌های تجاری-اداری جلوگیری می‌نماید و با تعریف محدودیت دسترسی افراد، از تردد غیرلازم افراد ممانعت می‌کند.

– این سامانه با سیستم تشخیص چند مرحله‌ای خود می‌تواند در کنار تشخیص چهره از دیگر امکانات تشخیص هویت استفاده کند.

– با سامانۀ پایش می‌توانید مشتریان VIP مجموعۀ خود را در بدو ورود شناسایی و بدون دخالت نیروی انسانی خوش‌آمد گویی ویژه‌ای را تقدیم آن‌ها فرمایید.

– این سامانه با نظارت فراگیر خود آمارهای متنوعی از جمله میزان توقف کارکنان در بخش‌های مربوطه، آمار مراجعان به تفکیک سن و جنسیت را به شما ارائه می‌دهد.

– با سامانۀ پایش می‌توانید به راحتی آمارهای حضور و میزان توقف مراجعان را به دست آورید و به مجتمع‌های تجاری-اداری شما در مدیریت ساعات پرتردد کمک می‌نماید.

– از طریق این سامانه به تماس مستقیم با مراجعان نیازی نیست و شأن مدیران، کارمندان و مشتریان ویژه حفظ می‌شود.

– با سامانۀ پایش می‌توانید در هزینه‌های نیروی انسانی خود صرفه‌جویی نمایید و بازدهی دوربین‌های مداربسته و نیروی انسانی حراست مجتمع‌های تجاری-اداری را به میزان فراوانی افزایش دهید.

– این سامانه قابلیت انطباق‌پذیری با تعداد نامحدود دوربین مداربسته در انواع گوناگون را دارد و می تواند با طیف گسترده‌ای از امکانات (شامل سیستم کنترل فراگیر، آلارم‌دهی هوشمند، اتصال به درب‌ها و انواع راهبندها، اتصال به ماژول سخنگو، اتصال به نمایشگرها، قابلیت ارسال پیامک و غیره) مجهز شود.

–  سامانۀ پایش می‌تواند بر روی بسیاری از کامپیوترهای امروزی اجرا شود و نیازی به دستگاه‌های کامپیوتری و خاص دیتابیس‌های پرهزینه و یا دوربین‌های گران قیمت ندارد.

– با سامانۀ پایش می‌توانید هزینه و حجم ذخیره‌سازی خود را به شکل باورنکردنی کاهش دهید و برای دوره‌های طولانی‌تری تصاویر خود را آرشیو کنید و از اطلاعات ذخیره شده برای تأمین امنیت آیندۀ دانشگاه خود استفاده کنید.

– سامانۀ هوشمند پایش با سرعت و دقت فراوان تمامی ترددها را ثبت می‌کند و به همۀ آنچه محیط امن مجتمع‌های تجاری-اداری شما را تهدید می‌کند، واکنش نشان می‌دهد.

– با این سامانه شما می‌توانید از تأمین امنیت سرمایه‌های مجتمع‌های تجاری-اداری خود مطمئن باشید