سامانۀ تشخیص چهرۀ پایش چگونه به مدیریت و تأمین امنیت دانشگاه شما کمک می‌کند؟

استادان، دانشجویان و کارکنان معمولاً از ارائۀ کارت شناسایی برای وارد شدن به محیط‌های دانشگاهی پرهیز می‌کنند و چنانچه کارمندان حراست از آن‌ها برای احراز هویت مدرک شناسایی طلب کنند، آن را بی‌احترامی به خود تلقی می‌کنند و با کارمندان حراست دچار تنش‌هایی می‌شوند. این یکی از چالش‌های هر روزۀ حراست اماکن دانشگاهی است. سؤالی که اینجا مطرح می‌شود این است که دوربین‌های مداربسته چه کمکی به حلّ معضلات حراست دانشگاه‌ها می‌کنند؟

امروزه دوربین‌های مداربسته در تمامی محیط‌های دانشگاهی دیده می‌شوند. تصاویر دریافتی این دوربین‌های پرشمار به اتاق مانیتورینگ ارسال می‌شود، یا بر روی نمایشگرهای رایانه‌های بخش حراست به نمایش درمی‌آیند و پس از مدتی(۲۰ الی۳۰ روز) برای ضبط تصاویر جدید حذف می‌شوند. مسئولان اتاق مانیتورینگ و حراست تلاش می‌کنند که به وسیلۀ دوربین‌های مداربسته امنیت دانشگاه‌ها را تأمین کنند، ولی چطور ممکن است که نیروی انسانی بتواند در یک لحظه به همۀ تصاویر دوربین‌های مداربسته اشراف داشته باشد؟ چطور ممکن است که پس از مدتی خیره شدن به تصاویر دوربین‌های مداربسته احساس ملال و دلزدگی نکند و نسبت به همۀ وقایع جاری حساسیت نشان دهد؟ چطور ممکن است که خسته و کم‌دقت نشود و در لحظه تمامی افراد در حال عبور و مرور را شناسایی کند و متناسب جایگاه دانشگاهی‌شان به آن‌ها احترام بگذارد ؟ تیم ما در شرکت نما پایش سازان برای همۀ سؤالات گفته شده و نیازهای دیگر بخش حراست دانشگاه، راهکاری مطمئن، هوشمند، مکانیزه، ۲۴ ساعته، آینده‌نگر و یکپارچه را به شما پیشنهاد می‌دهد. پیشنهاد ما سامانۀ تشخیص چهرۀ پایش است که با قابلیت‌های فراوان، نیازهای امنیتی، نظارتی و آماری دانشگاه شما را تأمین می‌نماید و ظرفیت‌های نادیده و بالقوۀ دوربین‌های مداربسته را به فعلیت می‌رساند. در راستای حلّ معضلات اشاره شده، با سامانۀ تشخیص چهرۀ پایش می‌توانید بر تردد افراد در محیط دانشگاه هوشمندانه و مکانیزه نظارت و مدیریت کنید.

 

راهکارها و ویژگی‌های سامانۀ پایش

– این سامانه قابلیت انطباق‌پذیری با تعداد نامحدود دوربین در انواع گوناگون را دارد و می تواند با طیف گسترده‌ای از امکانات (شامل سیستم کنترل فراگیر، آلارم‌دهی هوشمند، اتصال به درب‌ها و رلۀ انواع راهبندها، اتصال به ماژول سخنگو، اتصال به نمایشگرها، قابلیت ارسال پیامک و غیره) مجهز شود.

– این سامانه قابلیت یکپارچه شدن با سامانۀ خودروپا را دارد که به شما امکان نظارت جامع، هوشمند و مکانیزه بر تمامی ترددهای انسانی و خودرویی را تقدیم می‌نماید.

– از طریق این سامانه به تماس مستقیم با مراجعان نیازی نیست و شأن استادان، دانشجویان، کارکنان و مراجعان حفظ می‌شود.

– با معرفی کردن تصاویر مهمانان ویژه به سامانۀ تشخیص چهرۀ پایش، می‌توانید در امر تکریم ارباب رجوع، شأن دانشمندان و مراجعان فرهیختۀ خود را حفظ فرمایید.

– این سامانه با سیستم تشخیص چند مرحله‌ای خود می‌تواند در کنار تشخیص چهره از دیگر امکانات تشخیص هویت استفاده کند و ضریب امنیت دانشگاه شما را ارتقاء دهد.

– سامانۀ پایش با اتوماتیک کردن درب‌های دانشگاه شما، از ورود افراد متفرقه به محیط جلوگیری می‌نماید و با تعریف محدودیت دسترسی افراد، از تردد افراد غیر به محیط‌های حساس ممانعت می‌کند.

– با سامانۀ پایش می‌توانید در هزینه‌های نیروی انسانی خود صرفه‌جویی کنید و به نیروی انسانی بخش حراست خود در انجام دادن وظایف محوله کمک شایانی بنمایید.

– این سامانه با نظارت فراگیر خود آمارهای متنوعی از جمله حضور و میزان توقف مراجعان و کارکنان در بخش‌های مربوطه، آمار افراد به تفکیک سن و جنسیت را به شما ارائه می‌دهد و به شما در مدیریت ساعات پرتردد دانشگاه کمک می‌کند.

–  این سامانه می‌تواند بر روی بسیاری از کامپیوترهای امروزی پیاده شود و نیازی به دستگاه‌های کامپیوتری و خاص دیتابیس‌های پرهزینه و یا دوربین‌های گران قیمت ندارد.

– با سامانۀ پایش می‌توانید هزینه و حجم ذخیره‌سازی خود را به شکل باورنکردنی کاهش دهید و برای دوره‌های طولانی‌تری تصاویر خود را آرشیو کنید و از اطلاعات ذخیره شده برای تأمین امنیت آیندۀ دانشگاه خود استفاده کنید.

– سامانۀ هوشمند پایش با سرعت و دقت فراوان تمامی ترددها را ثبت می‌کند و به همۀ آنچه محیط امن دانشگاه را تهدید می‌کند، واکنش نشان می‌دهد.

– با سامانۀ پایش می‌توانید به صورت مکانیزه و هوشمند از ورود افراد معلوم‌الحال به دانشگاه جلوگیری کنید و در صورت دیده شدن فرد تحت نظر مسیرهای تردد او را ردیابی کنید و از موقعیت او در لحظه مطلع شوید.

– با سامانۀ پایش می‌توانید به راحتی و با سرعت و دقت فراوان افراد مورد نظر خود را جستجوی تصویری نمایید و بدون بازبینی زمان‌بر تمامی تصاویر، گزارش کاملی از وضعیت تردد این اشخاص را در گذشته و حال به دست آورید.

– با این سامانه شما می توانید با اطمینان کامل شب‌ها را بدون نیاز به حضور در دانشگاه، در خانه سپری کنید.